مطابق با ماده 2 قانون تامین اجتماعی، بازنشستگی به معنای عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی در این قانون می‌باشد.

وقتی بیمه شده به شرایطی که قانونگذار در قانون تامین اجتماعی مشخص کرده است برسد، می تواند فعالیت کاری خود را متوقف نموده و پس از آن از حقوق (مستمری) که سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌کند استفاده کند.

سن و سنوات کاری بیمه‌شده از مهم‌ترین عوامل در قانون بازنشستگی سازمان بیمه تامین اجتماعی به حساب می‌آیند که بر آن اساس بیمه‌شده می‌تواند بازنشسته شود.

لذا همانطور که میدانید یکی از مهم ترین خدماتی که تامین اجتماعی به بیمه شدگان پس از رسیدن به سن بازنشستگی ارائه می نماید، پرداخت مستمری بازنشستگی است.
بازنشستگان نیز برای مشاهده و دریافت فیش حقوقی مستمری خود می بایست ابتدا اقدام به ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی نموده و سپس از طریق صفحه کاربری خود در همان سامانه فیش حقوقی مستمری خود را دریافت نمایند

حقوق بازنشستگان

نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان به صورت اینترنتی:

1. برای دریاف فیش حقوقی ابتدا در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام به عمل آورده و سپس با در دست داشتن نام کاربری و رمز عبور، به طریقی که در ادامه خواهیم گفت نسبت به دریافت فیش حقوقی اقدام نمائید.

2. به سامانه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی به آدرس www.eservices.tamin.ir مراجعه نمائید و سپس بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک نمائید:

3. پس از انتخاب گزینه ورود،  صفحه جدیدی برای شما باز میشود که لازم است نام کاربری و رمز انتخابی خود را که به هنگام ثبت نام تعیین نموده بودید را به درستی وارد نموده و وارد حساب کاربری خود شوید.

4. چنانچه نام کاربری(کدملی) و رمز عبور خود را به درستی وارد نموده باشید در این مرحله به حساب کاربری خود در سامانه تامین اجتماعی وارد خواهید شد که نام و نام خانوادگی شما نیز در بالای صفحه قابل رویت است.

5. پس از ورود به این بخش بایستی ابتدا وارد قسمت مربوط به مستمری بگیران شده و سپس بر روی گزینه فیش حقوقی مستمری بگیران و مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران کلیک نمائید.

6. پس از کلیک بر روی گزینه مذکور، ابتدا مختصری از اطلاعات هویتی شما برایتان نمایش داده میشود و در پایین صفحه کادر هایی خالی از جمله سال و ماهی که برای دریافت فیش حقوقی آن مد نظرتان است را مشاهده میکنید که برای مشاهده و دریافت فیش حقوقی لازم است آنهارا پر کنید.

7. چنانچه اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد نموده باشید در این مرحله با کلیک بر روی گزینه جستجو میتوانید فیش حقوقی را مشاهده و دانلود نمائید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *